klimatylagowskie.pl

Klimaty Łagowskie


Komunikaty


Jest już nowy nr KL 27 Klimaty Łagowskie w formacie .pdf dostępny w zakładce "Wydania", zapraszamy do lektury :)

Zachęcamy do odwiedzenia strony / zakładki "Znane osoby z Łagowa", gdzie zamieszczony został jedyny dostępny krótki film z Leonem Pineckim walczącym ze słoniem. Jest to absolutny unikat.

Zachęcamy do przeczytania nowego artykułu w zakładce "Wieści z Zielonej Góry" zatytułowanego "Śmiertelny wypadek w Zielonej Górze".

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z Drzonowa z lat 1979 - 1987, są to zbiory prywatne Ryszarda Bryl dostępne w zakładce "Drzonów" strona 2.

Informujemy, iż na Google w galerii Klimatów Łagowskich można już oglądać zdjęcia fotograficzne dotyczące księdza biskupa Antoniego Stankiewicza pochodzącego z Łagowa, przebywąjącego i kształcącego się wcześniej w Łagowie, Jemiolowie i Gorzowie Wielkopolskim a obecnie rezydującego w Watykanie.

Zdjcia wykonali: Józef Krzysztopionek, Cezary Mucha.

Zachęcamy do obejrzenia www.plus.google.com/photos/../albums/...

Zachęcamy do przeczytania nowego artykułu w zakładce "Z Ziemi Lubuskiej" zatytułowanego "Georg Beuchelt – właściciel Fabryki Mostów, Konstrukcji Stalowych i Wagonów z Grünberg - Zielonej Góry".

W zakładce "Z Ziemi Lubuskiej" zamieszczono nowy ciekawy artykuł o tematyce historycznej autorstwa Andrzeja Mańkowskiego "Komandorie na Ziemi Lubuskiej".

W zakładce "Z Ziemi Chełmińskiej" pojawil się nowy artykuł "O Krzyżakach w latach 1226 – 1525". Zachęcamy do przeczytania.

W zakładce SIENIAWA został opublikowany nowy artykuł "Królestwo akcesoriów browarnych w SIENIAWIE LUBUSKIEJ". Zachęcamy do zapoznania się z tym ciekawym tekstem oraz zdjęciami dotyczącymi niezwykłej pasji kolekcjonerskiej Pana Mariana Koszyka.

X Spotkanie polsko - niemieckie Łagów 23 sierpnia 2014 rok www.plus.google.com/photos/../albums/...

IX Spotkanie polsko - niemieckie Łagów 19 czerwca 2013 rok www.plus.google.com/photos/../albums/...

VIII Spotkanie polsko - niemieckie Łagów 26 września 2012 rok www.plus.google.com/photos/../albums/...

W zakładce "Z Ziemi Chełmińskiej" pojawił się nowy artykuł "Templariusze w Europie". Zachęcamy do przeczytania.

Wyprawa do Buchmühle w dniu 14 października 2013 roku - udokumentowana na fotografiach: Edward Dondalski, Ryszard Bryl www.plus.google.com/photos/../albums/...

Spacer po Łagowie w dniu 25 lutego 2015 roku udokumentował na fotografiach Juliusz Ordowski www.plus.google.com/photos/../albums/...

W zakładce "Archiwum" jest już dostępny nr 4/24/2014 Klimatów Łagowskich w wersji pdf.(ostatni z 24 numerów) Numer 25/2015 Klimatów Łagowskich ukaże się na tych samych zasadach jak dotychczas, w czerwcu bieżącego 2015 roku oraz w zakładce Archiwum KŁ w wydaniu internetowym

Relacja z finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy w Łagowie 2015 rok (Fot. Juliusz Ordowski) www.plus.google.com/photos/../albums/...

W zakładce "Z życia Łagowa" umieszczony został nowy materiał dotyczący powojennej historii Łagowa (rozmowa redaktor Barbary Kuraszkiewicz-Machniak z historykiem Andrzejem Mańkowskim - zarejestrowana w zielonogórskiej redakcji TVP Gorzów).
Pojawiły się nowe artykuły w zakładce "Toporów" oraz w zakładce "Z Ziemi Lubuskiej".

Filmy dotyczące tematyki Klimatów Łagowskich można również oglądać na portalu youtube.com pod hasłem klimatylagowskie.pl youtube.com/.. klimatylagowskie.pl.
Planowane jest uruchomienie na stronie internetowej "Klimatów Łagowskich" zakładki "OGŁOSZENIA" oraz "NEKROLOGI". Możecie Państwo nieodpłatnie wnioskować o umieszczenie danego ogłoszenia na stronie "Klimatów Łagowskich" a ogłoszenie takie zostanie zamieszczone na czas zależny od woli wnioskodawcy.


Można kontaktować się z nami drogą mail' ową, telefonicznie lub listownie. Dane do kontaktu z Zespołem Redakcyjnym znajdują się w zakładce "Kontakt".


Zapraszamy do współpracy oraz do zamieszczania ogłoszeń.